Basseinide ehitus

Basseinide ehitus

Mida peaks teadma?

Valatud bassein peab oma konstruktsioonilt olema monoliitne. Konstruktsiooni tugevdamiseks on vajalik armatuur, mis peaks olema kahekihiline ning mille põhi ja küljed oleksid omavahel korrektselt seotud. Soojuskadude vähendamiseks tuleb basseini põhi ja küljed soojustada Samuti kaitseb soojustus basseinikeha võimalike maapinna nihete eest. Basseini valamiseks tuleb teha tugev raketis ning kindlustada see mõlemalt poolt. Juhul, kui raketis valmistatakse ise, ei leia see hilisemat kasutust ning seega osutub lisakulutuseks. Rendiraketised tagavad oma konstruktsiooniga raketisele vajaliku tugevuse, kuid rendiraketisse ei tohi puurida auke, mis on vajalikud basseiniseadmete kinnitamiseks.

Kui bassein soovitakse viimistleda plaatidega, tuleb põhi ja seinad eelnevalt katta hüdroisolatsiooni materjalidega. Basseini keskkond on agresiivne, seepärast tuleb kasutada spetsiaalset basseinidele mõeldud hüdroisolatsiooni materjale. Basseini plaat ja selle vahel olev vuugisegu vett kinni ei pea. Kui aga bassein soovitakse viimistleda spetsiaalse basseinikilega, ei ole vaja basseini seestpoolt hüdroisolatsiooniga katta.

Plaatidega viimistletud basseini puhul võib halvasti ehitatud bassein maapinna “mängimise” tõttu praguneda ning vesi hakkab kaduma. Kilega kaetud basseini puhul valus olevad praod aga veekadu ei põhjusta. See on kile suur pluss plaadi ees. Valatud basseini plussiks on tugev konstruktsioon. Miinusteks on maksumus ning pikem ehitamise aeg

Eramu kakumäel

Eramu Kakumäel

Eramu Kose-Uuemõisas

Eramu Kose-Uuemõisas

Eramu Hiiumaal

Eramu Hiiumaal

Eramu Kiisal

Eramu Kiisal

10 aastat kogemusi


Töötame üle Eesti


Pakume täisteenust


A krediidireiting


basseinide-ehitus-revix

Basseini ehitus

Revix Grupp pakub täisteenust alates basseinide planeerimisest kuni ehituseni.
revix-basseini-robot

Basseini puhastustarvikud

Basseinide puhastusrobotid ja muud vajalikud hoolduslahendused meilt.
revix-basseinikatted

Basseinikatted

Vastavalt kliendi soovile müüme ja paigaldame manuaalseid ja elektroonilisi basseinikatteid,.
revix-basseini-led-valgustus

Basseini valgustustused

Basseini valguslahendustega saad luua meeldiva õhkkonna.